Sięgnij po wiedzę praktyczną od specjalistek

z wielu dziedzin okołodziecięcych.

Odżywianie uczniów

Marzena Szpak

@mamada.dietetyka

Oglądając ten wykład poznasz najczęstsze trudności żywieniowe dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, dowiesz się jak w sposób empatyczny i z poszanowaniem granic dzieci towarzyszyć im w codziennych posiłkach, a także jakie działania wspierają na drodze do oswajania pokarmów, a jakich lepiej się wystrzegać. W nagraniu poruszono także temat komunikacji nauczyciela z rodzicem w przypadku problemów żywieniowych.

Język w komunikacji z dziećmi.

Wiersze i piosenki dla dzieci.

Patrycja Dzierkacz

@patkawierszokletka

To krótka rozprawa o tym, jak wspierać dzieci poprzez język. Podczas prelekcji przechodzę od teorii komunikacji i jej zasad, przez zmiany językowe zachodzące obecnie, po praktykę, czyli wcielanie tej wiedzy w życie. Celem jest też odciążenie was w codziennej pracy poprzez pokazanie prostych rozwiązań.

Rodzice a edukacja seksualna

Izabela Suchta

@santeriz.edukacja.seksualna

Czy nauczyciele mogą współpracować z rodzicami nad wspieraniem rozwoju psychoseksualnego dzieci? Co możemy zrobić, aby wspólnymi siłami stworzyć takie środowisko, w którym nasi podopieczni będą mogli wychowywać się w atmosferze, gdzie sprawy dotyczące cielesności nie są tematem tabu?

Jak zrobić wyjątkowe przedstawienie?

Beata Kruk-Zabawa

@look_at_me_learn

Prosty skecz, teatrzyk, a może minimusical? Jak łatwo zrobić kostiumy, czym kierować się w doborze obsady i do czego konieczny jest zespół? Opowiem jak to zrobić sprawnie, jak zminimalizować stres oraz koszty i bez niepotrzebnych napięć wykreować coś wartościowego!

Self-regulation - zadbaj o siebie

Joanna Steinke-Kalembka

@psychologia_edukowisko

Webinar, który pomoże Ci zrozumieć, jak działa autonomiczny układ nerwowy i w jaki sposób wykorzystać tę wiedzę w praktyce. Dzięki temu będziesz mógł nauczyć się nie tylko lepiej radzić sobie z emocjami, ale także z większą troską dbać o swoje potrzeby.

Uczeń z wyzwaniami

Aleksandra Kazimierczak

@ola_pedagog

W moim module dowiecie się co zrobić, żeby wyłapać nieprawidłowości w rozwoju u swoich uczniów oraz jakie obszary powinny być brane pod uwagę. A w dalszych krokach: gdzie można się zgłosić po dalszą diagnozę oraz jak rozmawiać z rodzicami o zauważonych trudnościach. Zapraszam :)

Rozwój seksualny dzieci w wieku

przedszkolnym i w klasach 1-3

Olga Woźna

@psycholog.seksuolog

Moje wystąpienie dotyczy seksualności dzieci w wieku przedszkolnym i w wieku wczesnoszkolnym. Nie skupiam się na Freudowskich teoriach i przyczynach takiego stanu rzeczy. Posłuchacie o samych konkretach - jak przejawia się seksualność dziecięca, czy i jak interweniować, czym różnią się od siebie rodzaje dziecięcej masturbacji, jak pomóc dziecku wykorzystywanemu seksualnie i wiele, wiele więcej! Będziecie chcieli_chciały wiedzieć więcej!

Współpraca z rodzicami

Beata Kruk-Zabawa

@look_at_me_learn

Dlaczego współpraca z rodzicami jest ważna? Podam proste zasady, którymi warto kierować się, by ułatwić i usprawnić relacje z rodzicami. Opowiem o granicach, zrozumieniu i trudnych rozmowach. Pokażę, że zdrowe relacje znacznie ułatwiają pracę nauczyciela i mają ogromny wpływ na prawidłowy rozwój i edukację dziecka.

Zabawy wyciszające i integrujące grupę

Monika Sobkowiak

@panimonia_pl

Podczas wystąpienia masz okazję poznać sztuczki i triki, dzięki którym wyciszysz wyjątkowo ożywioną grupę oraz zintegrujesz dzieci, które dopiero się poznają. Ten wykład jest dla Ciebie niezależnie od tego z jaką grupą wiekową pracujesz. Czekają na Ciebie konkretne wskazówki i 40 zabaw gotowych do wykorzystania w pracy z grupą.

KLIK

Jak stworzyć ciekawy scenariusz zajęć?

Joanna Jesionek

Przedstawię Ci uniwersalne zasady, według których buduję zajęcia! Wierzę, że z pomocą moich wytycznych stworzysz interesujące zajęcia w każdym temacie.  Co więcej, będziesz się dobrze bawić, a wraz z Tobą - dzieci;-)

SKLEP

1. Zabawy integrujące i wyciszające grupę
2.  Jak zrobić wyjątkowe przedstawienie?
3. Jak stworzyć ciekawy scenariusz zajęć?
4. Self-regulation - zadbaj o siebie

5. Uczeń z wyzwaniami rozwojowymi

6. Współpraca z rodzicami

7. Rozwój seksualny dzieci w przedszkolu i klasach 1-3
8. Rodzice a edukacja seksualna
9. Odżywianie uczniów
10. Język w komunikacji z dziećmi. Wiersze i piosenki dla dzieci

Tematy nagrań i materiałów PDF:

Prelegentki i ich wystąpienia

Kompleksowe i praktyczne przygotowanie do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Zobacz, co na niej znajdziesz!

Platforma przeznaczona dla nauczycieli_ek oraz innych osób pracujących z dziećmi.