Tłusty czwartek

Z okazji zbliżającego się Tłustego Czwartku, przygotowałam dla Ciebie gotowe materiały do druku, a także zabawę DIY.

1. DIY

Przygotuj własne pączki.

Przepis:

- okładka z bloku rysunkowego/technicznego,

- biały lub kolorowy papier do dekoracji.

Wytnij koło na brązowej okładce bloku. Najłatwiej będzie, gdy odrysujesz kształt za pomocą dużej miski czy talerza.

Jeśli ma być to klasyczny pączek, zajmij się polewą z białego lub kolorowego papieru. Jeśli masz ochotę na donuta, odrysuj kubkiem dziurę centralnie na przygotowanym pączku i wytnij po linii.

Przepis na posypkę? Proszę bardzo: podziurkuj papier, będzie idealna!

Zabawa

Będzie potrzebna kostka do rzucania i guziki lub pompony. Ile wypadnie oczek, tyle należy ułożyć na pączku posypki.

2. Gotowe materiały

Przygotowałam dwa zestawy pączków - yummy i yucky (pyszne i ohydne). Myślę, że ich prezentacja i odkrywanie kolejnych smaków będzie ekscytującym i zabawnym doświadczeniem dla dzieci.

Możesz również zaproponować zabawę w cukiernię. Każde dziecko otrzyma pączki do dekoracji i samodzielnie pokoloruje swoje wypieki.

Materiały są w dwóch wersjach - czarno-białe i kolorowe. A znajdziesz je oczywiście w Bibliotece plików (klik).

Smacznego!

08 lutego 2021