Halloweenowe materiały i inspiracje

Halloween nadciąga wielkimi krokami, trzeba się szykować! Zobacz, co dla Ciebie przygotowałam w tym temacie:-)

1. Karty obrazkowe

Narysowałam 20 halloweenowych kart obrazkowych, które czekają na Ciebie w Bibliotece plików (klik). Częstuj się! A może czegoś brakuje? Koniecznie daj mi znać w komentarzu! Wtedy uzupełnię braki:-)

2. Kubeczki - duszki

Urocze duszki wyczarujesz w ekspresowym tempie. Potrzebne Ci będą trzy rzeczy: kubeczek papierowy, marker i ledowy tealight. Narysuj buźkę ducha, przebij kubek (używałam do tego ostro natemperowanego ołówka) i wypchnij przez dziurę ledowy podgrzewacz. Szybko, co? A jak ładnie będzie w sali. I bezpiecznie.

3. Dyniowe pacynki - HIT!

Te pacynki są prawdziwym hitem. Jeden zestaw przygotuj dla siebie. Przydadzą Ci się do piosenki-odliczanki o dyniach - ja swoją wrzuciłam na Instagram @uczewprzedszkolu. Znajdziesz ją w wyróżnionych relacjach.

Przygotowanie: ściągnij szablon dyniowych pacynek z Biblioteki plików (tu), wytnij i pokoloruj pięć z nich. Teraz wytnij papierowe paski-obręcze na palce, dopasuj ich szerokość i sklej, a na koniec naklej na obręcze kolorowe dynie.

Ten szablon wykorzystałam również do zajęć DIY z dziećmi. Starsze przedszkolaki przygotowywały 5 paluszkowych dyń dla siebie, młodsze po jednej. Następnie zakładały na palce i śpiewaliśmy wspólnie naszą piosenkę.

4. Halloweenowe jajka

W końcu jajka po Kinder Niespodziankach znajdą swoje zastosowanie! Narysuj im buźki, a do środka powkładaj dowolnie: litery/sylaby/pełne wyrazy halloweenowe/obrazki. Młodsze dzieci niech spróbują dopasować podpis do odpowiedniej karty obrazkowej, a starsze - poukładają wyraz z sylab.

A może wsadzisz tam jakieś słodkości? Albo malutką kartę obrazkową, aby dziecko wiedziało, w co ma się przemienić i naśladować?

5. Mój eBook

Na koniec zaprezentuję swoje ostatnie dzieło, z którego jestem ogromnie dumna, bo jest D O B R E. A mówiąc dobre, mam na myśli naprawdę dobre. EBook z materiałami do druku i scenariuszami zajęć w temacie Halloween. Na jego podstawie zbudujesz dużo ciekawych zajęć, na które warto będzie poświęcić więcej czasu, nie ograniczając się jedynie do 31 października. Zawiera mnóstwo materiałów do druku wraz z opisem ich zastosowania. Zobacz tutaj, co się w nim dokładnie mieści (klik) - do 20 października dostępny jest w niższej, przedsprzedażowej cenie 22 zł (zamiast 29 zł). Nie przegap okazji!

Uściski,

15 października 2020