Halloweenowe karty - zabawy

Zabaw z kartami obrazkowymi jest cała masa. Zobacz, co ja lubię wykorzystywać na swoich zajęciach. Może coś Ci się spodoba?

Mam nadzieję, że jesteś już szczęśliwą posiadaczką moich halloweenowych kart obrazkowych. Jeśli przegapiłaś wpis z kartami, odsyłam tutaj.

Poniżej przedstawiam kilka zabaw z ich wykorzystaniem, a także wrzucam halloweenowe rewersy do pobrania i podklejenia kart.

Zabawy z kartami

1. Rozłóż karty jednakowymi rewersami do góry (rewersy są w Bibliotece plików). Dzieci odkrywają je po kolei i właściwie nazywają.

2. Zabawa ruchowa. Wykonujesz czary: "Abrakadabra, abrakadabra, zamieńcie się w..." i pokazujesz dzieciom kartę obrazkową. Nie ograniczaj się do tych prostych do pokazania. Kot czy czarownica pójdą gładko, ale najwięcej śmiechu będzie, gdy dzieci będą musiały wymyślić, jak pokazać dynię, czaszkę, czy nawiedzony dom. Pomóż im, gdy zajdzie taka potrzeba.

3. Memo. Wydrukuj karty obrazkowe dwukrotnie. Podklej jednakowymi rewersami. Rozłóż na podłodze rewersami do góry. Dzieci będą musiały odnaleźć pary. Najlepiej, gdy zmienisz ustawienia drukarki i wydrukujesz karty w mniejszym rozmiarze.

4. Bingo. Dwukrotnie wydrukowane karty z poprzedniej zabawy, wykorzystasz ponownie. Podziel dzieci na grupy, tak, aby nie było ich więcej niż 4 osoby w jednej grupie. Rozdaj im karty obrazkowe - przypilnuj, by nie powtarzały się jednakowe obrazki w ramach tej samej grupy. Każda grupa musi mieć tyle samo kart. Dzieci układają karty obrazkami do góry. Wypowiadasz kartę, dzieci muszą odszukać ją u siebie, a jeśli taką mają, zakrywają ją. Wygrywa ta grupa, która jako pierwsza zakryje wszystkie karty.

5. Bieganie do kart. Jeśli dysponujesz dużą ilością miejsca, włącz piosenkę halloweenową, rozłóż na podłodze karty obrazkowe. Dzieci tańczą do muzyki. Muzyka stop - Ty wypowiadasz kartę. Dzieci muszą odnaleźć obrazek i jak najszybciej do niego dotrzeć. Ostatnia osoba odpada. Ponownie włączasz muzykę itd.

6. Zabawa z mojego darmowego eBooka. "Gdzie jest...?".

7. Zabawa z mojego darmowego eBooka "Za drzwiami".

Nie masz eBooka? Pobierz go.

A jeśli chcesz urozmaiconych zabaw halloweenowych, z ćwiczeniem części ciała, emocji i kreatywnymi pomocami do powtarzania słówek, przypominam, że w sklepie czeka mój eBook!

Zobacz tu >>>

Wesołego Halloween!