Dzień Dinozaura

Już 26 lutego Dzień Dinozaura! Przygotowałam dla Was kilka zabaw, aby urozmaicić ten dzień.

1. Części ciała dinozaurów

6 charakterystycznych elementów, które z łatwością odnajdziecie u dinozaurów. Są w Bibliotece plików (klik).

W kolorze i czarno-białe.

2. Zabawa ruchowa

Pamiętacie zabawę "Lisy" z mojego darmowego eBooka, którego rozsyłam Wam w prezencie za zapis na newsletter?

Podmieńcie karty z lisami na karty dinozaurowe.

Jeśli macie zajęcia z maluszkami i nie chcecie, aby biegały dookoła grupy, zaproponujcie jakiś dinozaurowy ruch lub odgłos, gdy odkryją u siebie kartę z dinozaurem.

Karty z dinozaurami są w Bibliotece - czarno-białe i kolorowe. Pozostałe karty akcji są w Waszych eBookach na mailu - zaglądnijcie tam.

3. Piosenka

Piosenek jest duuużo. Poniżej wrzucę kilka pomysłów.

POLSKIE

Cała płyta "Przygody smoków i dinozaurów" Ferida Lakhdara. Znajdziecie na YouTube i na Spotify. Muzycznie ogromne WOW. Piękne wykonania, świetne teksty. Zabawne, wciągające. Słuchamy na co dzień<3

ANGIELSKIE

Ja mam jedną ulubioną, która skradła moje serce - "We Are The Dinosaurs" by The Laurie Berkner Band (20th Anniversary Edition)

Maszerujemy, tupiemy, jemy, odpoczywamy w gnieździe, a to wszystko w ramach jednej, bardzo fajnej muzycznie, piosenki.

Bawcie się dobrze!

20 lutego 2021