Darmowe materiały świąteczne

Święta bożonarodzeniowe to bardzo wdzięczny temat, na podstawie którego można przeprowadzić miesiąc świetnych zajęć. Staram się tworzyć dużo ciekawych materiałów, aby dzieci były żywo zainteresowane naszymi spotkaniami, a jednocześnie utrwalały na różne sposoby słownictwo. Dzisiaj udostępniam Wam domino świąteczne!

Nie jest to klasyczne domino, w którym występuje siedem powtarzających się symboli i można je łączyć w różnych konfiguracjach. Moje domino polega na tym, że do jednej karty, pasuje tylko i wyłącznie jedna karta. Przypomina grę "Ja mam ... . Kto ma ...?", znacie?

Przeprowadzenie gry:

Należy rozdać domino dzieciom. Rozpoczynające dziecko odczytuje symbole na swojej karcie - młodsze, podając same nazwy np. "Mikołaj i prezent", a starsze mówi "Ja mam Mikołaja, kto ma prezent?". I układa kartę na dywanie. Następnie dzieci szukają na swoich kartach symbolu prezentu, a kto znajdzie, układa ją na dywanie, przyłączając kartę do karty już tam leżącej i opowiada, co ma na karcie i czego należy szukać teraz.

Aby karty ładnie wyglądały, przygotowałam rewersy w klimacie świątecznym, którymi możecie zadrukować tył domina.

Wszystkie pliki znajdziecie w Bibliotece plików.

Miłej zabawy!

23 listopada 2020