Social media

Zobacz

Ćwiczymy części ciała - zalaminowana głowa!

Części ciała - temat bardzo wdzięczny. Na pewno macie mnóstwo pomysłów co do jego prezentacji. A ja Wam podrzucę następny! Bardzo prosty, bardzo efektowny i niezniszczalny;-)

 

Zacznijmy od filmiku:

 

Jak widzicie, łatwizna. Wystarczy papier i laminator, a na zajęciach tylko marker do tablic i szmatka.

 

1. Zastosowanie

Poniżej znajdziecie kilka moich zabaw z wykorzystaniem zalaminowanej głowy;-)

 

Rysowanie części ciała

Przygotujcie kilka zalaminowanych buziek, rozdajcie zmazywalne markery i na Wasze hasła dzieci rysują kolejne części twarzy, przekazując je sobie po kolei w kole. Dla urozmaicenia i dużej ilości śmiechu, możecie zaryzykować rysowanie nie tylko części twarzy, ale i całego ciała. Polecam!;-) Ich kreatywność jest niesamowita.

 

Zmazywanie części ciała

Idealne na początek i dla młodszych grup: Wy rysujecie wszystkie części twarzy, nazywając wszystkie po kolei. Następnie dzieci otrzymują od Was szmatkę/gąbkę (w filmie mówię, dlaczego gąbka jest niewskazana) i zmazują te, które wypowiecie.

 

Kostka do gry

Ustalcie z dziećmi, jaka wartość na kostce, oznacza nos, a jaka oczy itd. Zapiszcie sobie. Dzieci rzucają kostką i zgodnie z tym, co wylosowały, dorysowują elementy na zalaminowanej głowie. Możecie wybrać wariant, w którym raz narysowana część ciała już więcej się nie powtarza, tj. skoro już raz wypadła 1 i zostały narysowane usta, to więcej ust nie rysujemy, a 1 zostaje podmieniona na brwi. Bądź też możecie wybrać wersję alternatywną i dla śmiechu rysować je tyle razy, ile zostały wyrzucone.

 

2. Instrukcja wykonania

Potrzebujemy:

- laminator,

- kartka papieru w kolorze skóry,

- nożyczki.

 

Na zajęcia dodatkowo zabieramy:

- marker zmazywalny do tablic,

- szmatkę do zmazywania/chusteczkę higieniczną.

 

1. Wycinamy kształt twarzy (mój gotowiec, klik).

2. Laminujemy.

 

I to już!

GO-TO-WE!

 

 

Miłej zabawy! I koniecznie dajcie znać, jak poszło! Może znaleźliście jeszcze jakieś fajne zastosowania, którymi chcielibyście się podzielić?

 

Do zobaczenia!

Asia

@uczewprzedszkolu

 

 

 

 

13 czerwca 2020
Dzisiaj opowiem o platformie i aplikacji Kidsview - czyli o moim mobilnym sekretariacie, który ułatwia mi (i rodzicom moich podopiecznych) życie. Serio🥳 Aplikacja pełni rolę dziennika obecności, działu księgowości oraz
1. Ekspresowy szczypiorek Uważam, że zasadzenie cebulek jest cennym doświadczeniem. Prosta sprawa do wykonania, bo znajdziecie je w każdym warzywniaku (i nie tylko). Szczypiorek jest o tyle wdzięczny, że na
5 marca to kolejna data w kalendarzu świąt nietypowych, na którą zwróciłam uwagę. Poniżej piosenki w dwóch wersjach językowych i szablon zęba do pobrania:-) Szablon zęba jest w Bibliotece plików